דף הבית מחשבים וטכנולוגיה טלפונים סלולריים הדרישות מפיתוח אפליקציות
הדרישות מפיתוח אפליקציות
יחיאל לוי 24/06/14 |  צפיות: 8317

הדרישות מפיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות עבור מכשירי טלפון חכמים וניידים דורש התחשבות בשורה ארוכה של מגבלות. ראשית, מכשירים ניידים מן הסוג הזה פועלים על סוללות. הם בעלי מעבדים פחות חזקים ממחשבים אישיים, אולם הם עדיין צורכים כמות גדולה של אנרגיה. מפתחי אפליקציות חייבים להביא זאת בחשבון ולמנוע יישום שזולל את הסוללה בצורה לא הגיוניות. שנית, מפתחים לוקחים בחשבון את ההבדלים העצומים בין המכשירים. היום יש מגוון עצום של מכשירים וההבדלים באים לידי ביטוי בעיקר בגודל המסך, ברזולוציה, במפרטי החומרה, בהגדרות הרשת ועוד. מפתחי אפליקציות לאנדרואיד עושים עבודה שונה לחלוטין ממפתחי יישומים לאייפון, אולם גם בתוך אותה מערכת הפעלה יש דגמים שונים.

הדרישות מפיתוח אפליקציות עולות מדי שנה. מה שנחשב עד לפני מספר חודשים לפריצת דרך טכנולוגית הופך להיות סטנדרט מקובל, המשפיע על כל תהליך הפיתוח, על המשתמשים וגם על הלקוחות. פיתוח יישומים עבור טלפונים סלולריים מחייב שימוש בסביבות משולבות ייעודיות. אי אפשר להסתפק רק בסביבת פיתוח אחת על מנת להשיג את המטרות של האפליקציות והיישומים.

שלבים בתהליך הפיתוח של יישומים

השלב הראשון בתהליך פיתוח אפליקציות הוא בדיקה באמצעות אמולטורים. השלב הזה חיוני לצורך עמידות האפליקציה והיכולת שלה להתמודד עם עומס ועם דרישות נוספות. בשלב השני מועברות האפליקציות לבדיקה על גבי מכשירים אמיתיים, התואמים את ההגדרות הראשוניות ואת המטרות כפי שאופיינו על ידי הלקוח ושאר הגורמים המעורבים בתהליך.

כל אפליקציה היא למעשה יישום מחשב המיועד לשימוש בטלפונים חכמים, טאבלטים או מכשירים ניידים אחרים, אך ההבדלים בין היישומים גדולים יותר מכפי שנהוג לחשוב. יש יישומים זמינים דרך פלטפורמות ייעודיות, יישומים המתופעלים על ידי החברות המפעילות את מערכת ההפעלה ויישומים מסחריים שמטרתם היא הנעה לפעולה, עידוד רכישת מוצרים ושירותים ועוד. האפליקציות המקוריות פותחו למטרות עבודה וקבלת מידע, אך הביקוש מצד המשתמשים וגם הזמינות של כלי פיתוח הביאו לאינפלציה ולהתרחבות מהירה של תחומים אחרים. התוצאה היא אפליקציות של משחקי מחשב, שירותים מבוססי מיקום או GPS, בנקאות, מעקב אחר הזמנות, רכישות מאובטחות אונליין, בלוגים ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.

מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI